20 cze

Dell, którego chcesz mieć – Dell Latitude E7450

Już poprzednia wersja tego laptopa – Dell Latitude E7440 – miała dobre recenzje i była raczej lubiana przez użytkowników. Największą zaletą modelu E7450 jest to, że nie zepsuto w nim niczego, co we wcześniejszej wersji było dobre. Kilka spraw natomiast poprawiono. Powstał naprawdę udany laptop i warto wziąć go pod uwagę, szukając dla siebie urządzenia.

Obraz

Dell Latitude E7450 można scharakteryzować zdaniem bardzo przyjemny w obsłudze i nie będzie w tym stwierdzeniu przesady
fot. dell.com

Standardowa matryca jest bardzo zbliżona do tej znanej z poprzedniego modelu. Rozdzielczość 1366 x 768 z jakością HD to trochę mało. Na szczęście dostępna jest też nowsza, znacznie przyjemniejsza dla oka matryca. Matowy wyświetlacz AHVA (IPS) o rozdzielczości 1920 x 1080 zapewnia ładny obraz, widoczny nawet pod dużym kątem. Mógłby jedynie zapewniać odrobinę lepsze rozświetlenie, ale i w tej dziedzinie sprawuje się całkiem nieźle. W stosunku do wcześniej oferowanych matryc poprawiło się pokrycie palety barw i odwzorowanie kolorów.

Czemu go lubić?

Za komfort niekoniecznie odpowiada w laptopie procesor. Dużo częściej narzekamy na słabe klawiatury, dużą wagę czy szybko rozładowującą się baterię. Wszystkie te drobne z pozoru parametry są z każdym dniem użytkowania coraz bardziej istotne. I właśnie dlatego polubisz Dell Latitude E7450. 14-calowy laptop waży 1,65 kg i ma 2 cm wysokości. Wewnątrz wykonanej ze stopu magnezu obudowy zmieściła się spora bateria o pojemności 52 Wh, która sprawia, że poza biurem można pracować nawet 7-8 godzin. Bez obciążenia Dell pracuje bardzo cicho i pozostaje chłodny. Gdy zechcesz wycisnąć z niego siódme poty, zmieni się to tylko nieznacznie. Temperatura ma wówczas szansę dotrzeć do 40°, a hałas nie osiągnie nawet 40 dB.

Polubisz go też za urządzenia wejściowe. Manipulator punktowy z oddzielnymi przyciskami, płytka dotykowa z własnymi klawiszami, prawidłowo reagująca klawiatura. Wszystkie czynniki odpowiadające za komfort prezentują się ponadprzeciętnie. Jednocześnie nie występuje żadna, psująca nastrój użytkownikowi, wada.

Osiągi

Procesor oparty jest o architekturę Intela Broadwell. Zastosowana tutaj wersja niskonapięciowa nie osiąga może tak rewelacyjnych wyników jak te o pełnej mocy, ale jest niewiele słabsza. Ma też istotną przewagę nad wieloma reklamowanymi jako super szybkie urządzeniami. Jego taktowanie nie spada ani przy testowaniu granic wydajności, ani podczas pracy na baterii. Zintegrowana karta graficzna nie daje zbyt wiele pola do popisu miłośnikom gier.

Zdecydowanie tak

Jeśli jeszcze nie masz tego laptopa lub Dell XPS 13 9343, to prawdopodobnie chcesz któryś z nich. Dell Latitude E7450 można scharakteryzować zdaniem bardzo przyjemny w obsłudze i nie będzie w tym stwierdzeniu przesady. Nawet trochę.