9 wrz

HP EliteBook 740 – bardzo ładne opakowanie

Jeśli dla kogoś wygląd laptopa jest kluczowy, śmiało może wybrać HP EliteBooki z nowej serii 700. Zwłaszcza 14 calowy laptop z tej serii wygląda okazale. Wysokiej jakości obudowa wykonana ze stopu magnezu i aluminium do złudzenia przypomina tę z droższego modelu HP EliteBook 840. Laptop ma ledwie 20 milimetrów grubości, a mimo to jest wyposażony w przemyślany zestaw portów  i umożliwia łatwy dostęp do podzespołów. Z zewnątrz HP EliteBook 740 wydaje się o klasę lepszy niż sugerowałaby jego cena.

Czym różni się od droższego modelu?

Jeśli dla kogoś wygląd laptopa jest kluczowy, śmiało może wybrać HP EliteBooki z nowej serii 700
fot. hp.com

Oczywiście trudno oczekiwać by dwa wspomniane modele były takie same. W HP EliteBooku 740 dwa elementy są wyraźnie słabsze. Pierwszym jest procesor – standardowa niskonapięciowa jednostka Intel Core i3 (wobec i5 w HP EliteBooku 840), a drugim – wyświetlacz, gdyż w podstawowej konfiguracji montowane są matryce TN w rozdzielczości HD (1366 x 768). To wystarcza, by różnica między obydwoma modelami była bardzo odczuwalna.

Tańsza wersja dobrego laptopa

Zarówno procesor jak i wyświetlacz są ważne. Bardzo możliwe jednak, że zamierzasz korzystać z laptopa przede wszystkim do pracy. Wówczas Intel Core i3 zapewni wystarczająco dużo mocy, a fajerwerki na ekranie nie będą Ci potrzebne. Przyda się natomiast komfort pracy. O tym czy polubisz swojego laptopa decydują zazwyczaj drobne z pozoru cechy. Czy jest głośny? Jaki skok mają klawisze? Czy bateria od razu się rozładuje?

Trzeba przyznać, że w modelu HP EliteBook 740 postarano się nie popełniać oczywistych błędów. Klawiatura jest precyzyjna, laptop dobrze wyciszony, a 6 godzinny czas pracy na baterii całkiem wystarczający. Cieszą drobiazgi takie jak manipulator punktowy z oddzielnymi przyciskami, USB 3.0 charging port i  dołączane przez HP oprogramowanie.

HP EliteBook 740 nie jest bardzo tani, ale jego cena jest rozsądna i adekwatna do tego co ma do zaoferowania. A zapakowany jest po prostu świetnie.