11 lut

Laptopy do gier MSI – szczyt techniki

Do niedawna firma MSI wcale nie kojarzyła się graczom z mocnym sprzętem. MSI od lat wspiera instytucje rządowe i biznesmenów, dlatego aż 80% ich laptopów nie była dedykowana graczom. Dzisiaj sytuacja wygląda zgoła inaczej, ponieważ firma postawiła na to, na co od dawna postawili konkurenci – maksymalizację produkcji i sprzedaży. Dzięki otwarciu na rynek, firma MSI nie produkuje już tylko laptopów do biura, ale przede wszystkim modele gamingowe.

Obecnie największym konkurentem dla firmy jest marka Acer i co ciekawe – różnica między tymi dwoma firmami i ich flagowymi produktami nie jest wcale taka duża. Czy warto kupować gamingowe laptopy od MSI? Zdecydowanie tak!

Laptop a platforma do zabaw

MSI sprzęt gamingowy pierwszej klasy
fot. Msi.com

Laptopy gamingowe nie zostały zbyt dobrze przyjęte, ponieważ gracze byli przekonani, że w tak niewielkiej obudowie ciężko zmieścić tak mocne podzespoły bazowe, które zazwyczaj instaluje się w komputerach stacjonarnych. Plusem przemawiającym za tworzeniem laptopów gamingowych jest ich kompaktowość. Gracz może korzystać z laptopa w ciągu dnia pracy, by wieczorem zakładać gamingowe słuchawki, podpinać mysz z klawiaturą i oddawać się przyjemnościom. Nie musi też narzekać na brak prądu, ponieważ bateria pozwala na kilka godzin pracy. Po kilku latach gracze przystosowali się, ba! – pokochali gamingowe laptopy, bo dzięki nim mają wszystko w jednym miejscu – nie muszą się przejmować dedykowanym monitorem, klawiaturą czy myszą. Mają wszystko w jednym miejscu – zamknięte w niewielkiej obudowie.

Dlaczego warto stawiać na produkty MSI?

Dlaczego warto stawiać na platformy gamingowe od MSI? Pokażemy to na przykładzie modelu GT 72S. Wyposażony został w superszybki procesor Intel Core i7, karty graficzne nVidia GTX 970M w układzie SLI (dwie karty graficzne) oraz 16GB pamięci operacyjnej RAM. Tak zaawansowane podzespoły pozwalają na zabawę z każdą grą, każdym filmem o wysokiej rozdzielczości i każdym programem do obróbki grafiki. Gracze uważają, że GT 72S to jedyny, godny konkurent dla modelu Acer Predator 17.

Koszt zakupienia laptopa gamingowego od MSI to wydatek rzędu 5000 złotych. Jeśli szukamy modelu absolutnie topowego, to wydamy minimum 10 000 złotych. To ciągle o kilka tysięcy mniej, niż zakup Acer Predator, za którego musielibyśmy zapłacić minimum 20 000 złotych. Różnica w sprzęcie niewielka, ale wielka w portfelu. Poszukując najlepszych laptopów do gier trudno przejść obojętnie obok modeli firmy MSI. Więcej na temat ich laptopów gamingowych pod adresem: http://hardware-center.pl/laptopy-do-gier-msi-maszyny-warte-swojej-ceny/.