21 kwi

Dell Latitude E5450 – ulepszona wersja E5440 czy coś więcej?

W przypadku tego typu laptopów bardzo wiele osób zastanawia się czy są one jedynie nieznacznie poprawionymi wersjami poprzednich czy faktycznie wnoszą coś zupełnie nowego. Model E5450 jest gdzieś po środku tej niezwykle rozbudowanej rodziny Latitude. Zmiany nie są rewolucyjne ale są na tyle istotne, że znacznie usprawniają korzystanie z tego sprzętu i wydobycie z niego jeszcze więcej. W przypadku komputerów biznesowych znaczenie ma każdy detal o czym doskonale wie Dell i poprawia najsłabsze punkty poprzednika.

Największe zmiany

W przypadku komputerów biznesowych znaczenie ma każdy detal o czym doskonale wie Dell i poprawia najsłabsze punkty poprzednika
fot. kuzniewski.pl

Największa zmiana to brak napędu optycznego. Tak naprawdę w poprzedniej wersji tego laptopa był on zbędny. Zajmował tylko niepotrzebnie miejsce i zwiększał grubość urządzenia. Zamiast napędu znalazło więcej złączy. Kolejna zmiana to zamontowanie wewnętrznego akumulatora o większej pojemności. Zmieniony został również ekran i w modelu E5450 posiada matrycę Full HD.

Wykonanie

Pod względem wykonania jest naprawdę dobrze. Komputer w wersji z matrycą Full HD posiada pokrywę ekranu wzmocnioną stopem magnezu. W przypadku wersji standardowej klapa jest wzmocniona włóknem szklanym. Poza tym wszystkie elementy komputera są bardzo dobrze spasowane i nie ma mowy o skrzypieniu bądź trzeszczeniu jakichkolwiek elementów obudowy.

Wydajność

Pod względem wydajności sprzęt ten stoi na dobrym poziomie. Dzięki możliwości wyboru niskonapięciowego procesora z rodziny Intel Core oferujących dużą wydajność przy zachowaniu mobilności. Sprzęt ten z pewnością bardzo dobrze sprawdzi się w swoim zadaniu.

Czas pracy na baterii

Dla każdego biznesmena szczególnie istotnym czynnikiem podczas wyboru komputera do pracy jest długość działania na baterii. Bardzo często zachodzi konieczność skorzystania z komputera w różnego rodzaju restauracjach gdzie dostęp do prądu często jest bardzo ograniczony. Dell zadbał jednak o to aby potencjalny użytkownik nie musiał się tym przejmować. Komputer pozwala na korzystanie z internetu przez WiFi przez około 6 i pół godziny co jest wynikiem bardzo przyzwoitym.