9 kwi

Poprawić to co dobre – HP EliteBook 740

HP najpierw wypuściło na rynek serię 700 z tanimi procesorami od AMD. Choć spodziewaliśmy się raczej, że będą to laptopy biurowe z niskiej półki, okazało się, że w wielu aspektach potrafią osiągają bardzo wysoki poziom i wcale nie odstają od laptopów biznesowych opartych o Intel Core.

Porównanie z HP EliteBook 745

HP najpierw wypuściło na rynek serię 700 z tanimi procesorami od AMD
fot. hp.com

HP EliteBook 745 okazał się bardzo dobrze wykonanym narzędziem. Cichy, wytrzymały z dobrym dostępem do podzespołów i wygodną klawiaturą zdobył sobie nieco uznania wśród użytkowników. Po wprowadzeniu na rynek HP EliteBooka 740 okazało się jednak, że był jedynie przymiarką do nowszego modelu.

Model 745 przy długiej liście zalet miał również dwie istotne wady. Jedna była oczywista – procesory AMD dla części użytkowników biznesowych nie są dość wydajne. O to bynajmniej nikt nie miał do HP pretensji. Pewne trudności były jednak z dostępnymi matrycami, które wydawały się ciemne i niezbyt nowoczesne (typu TN o ograniczonych kątach widzenia). Z pewnością jednak laptop nie tylko zasługiwał na swoją cenę, ale jeszcze pozytywnie zaskakiwał. W modelu HP EliteBook 740 poprawiono oba elementy. Procesory Intel Core i3 i i5 zastąpiły AMD, a wybór matryc został znacznie rozszerzony. Możliwość wybrania solidniejszej matrycy o rozdzielczości Full HD zmniejszyła różnicę miedzy EliteBookiem 740 a 840. Ten drugi oparty jest o mocniejsze procesory i7, ale pod bardzo wieloma względami nie różni się aż tak od tego, co prezentuje EliteBook 740.

Poprawianie dobrego

Hp EliteBook 740 okazał się, więc poprawką całkiem dobrego laptopa, przy dokonaniu, której producentowi udało się uniknąć widocznych błędów. Ważący w podstawowej konfiguracji jedynie 1600 g, 14-calowy laptop biznesowy ma tak na prawdę tylko jeden minus. Kosztuje znacznie więcej od swojego bliźniaczego modelu 745.