16 maj

Laptopy Alienware 15 – doskonałe do gier

Poszukując odpowiedniego sprzętu do grania nie sposób przejść obojętnie obok komputerów Alienware. Już na pierwszy rzut oka urządzenia te są stworzone do tego aby uruchamiać na nich nawet najbardziej wymagające tytuły. Interesujący wygląd komputera jest również poparty bardzo wydajnymi podzespołami, które doskonale dopełniają całość i sprawiają, że sprzęt ten jest godny zainteresowania.

Jakość wykonania i wygląd

fot. dell.com
fot. dell.com

Pod względem wyglądu wszystkie komputery Alienware posiadają dość podobną stylistykę. Górna pokrywa jest koloru srebrnego ale wykonana jest z materiału zawierającego włókno węglowe a nie aluminium. Pod względem spasowania oraz sztywności obudowy wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie i kompletnie nie ma się do czego przyczepić.

Komfort gry na ekranie 15,6″

W komputerze producent postanowił zastosować matrycę Full HD o przekątnej 15,6″. Jest to idealne rozwiązanie dla graczy ponieważ matryca ta doskonale oddaje kolory oraz posiada wysoką luminancję na poziomie 292 cd/m2. Wielu producentów decyduje się obecnie na zastosowanie matryc 4K, przez które bardzo często występują problemy ze skalowaniem niektórych aplikacji a dodatkowo ich rozdzielczość nie może zostać wykorzystana w grach przez zazwyczaj zbyt słabe podzespoły. Tutaj nie ma mowy o takiej sytuacji ponieważ podzespoły są w stanie w 100% wykorzystać matrycę Full HD.

Działanie gier

Pod tym względem sprzęt ten wypada wręcz rewelacyjnie. Często nawet porównywalnie do komputerów stacjonarnych o podobnych konfiguracjach. W grach strategicznych przy maksymalnej rozdzielczości i maksymalnych detalach możliwe jest uzyskanie około 70 fps. W przypadku gier akcji liczba klatek spada do około 40-50 co jednak i tak w zupełności wystarcza do gry. Alienware 15 nie poradził sobie jedynie z grą Assassin’s Creed Unity na detalach ultra. Jednak po ich zmniejszeniu na poziom wysoki rozgrywka jest już możliwa.

Podsumowanie

Sprzęt ten jest więc pełnowartościowym kombajnem, który pozwoli zagrać we wszystkie najnowsze tytuły. Poradzi sobie też z obsługą profesjonalnych aplikacji niczym mobilna stacja robocza.