12 maj

Lenovo ThinkPad E550 – biznesowa funkcjonalność

Lenovo ThinkPad E550 to funkcjonalny laptop biznesowy wykorzystujący niskonapięciowe procesory Intel. Plusem notebooka jest dostępność wielu konfiguracji, dzięki czemu użytkownicy mogą dobrać wersję, która wpisze się w ich indywidualne potrzeby.

Pierwsze wrażenie

Lenovo ThinkPad E550 to funkcjonalny laptop biznesowy wykorzystujący niskonapięciowe procesory Intel
fot. lenovo.com

Lenovo ThinkPad E550 budzi mieszane uczucia. Obudowa jest dość stabilna, dzięki dobrym zawiasom, które utrzymują pokrywę ekranu w odpowiedniej pozycji. Konstrukcja powstała z tworzywa ABS. Brak metalowych wzmocnień sprawia, że pokrywa nieco wykrzywia się pod naciskiem. Gdy dłużej przyjrzymy się konstrukcji, w oczy wpadnie nam także niedopasowanie niektórych elementów.

Na pierwszy rzut oka, laptop prezentuje się jednak dość dobrze. Notebook nie jest wyjątkowo mobilny (waży około 2,35 kg, a obudowa ma wysokość 27 mm), ale bez problemu można go zabrać na służbowe spotkanie w terenie.

Jaka wydajność?

Lenovo ThinkPad E550 dostępny jest w dwurdzeniowymi procesorami z serii Haswell. Podstawowa konfiguracja wykorzystuje jednostki Intel Core i3. Producent proponuje także wersję z procesorem Intel Core i5. Bardziej wymagającym użytkownikom dedykowana jest konfiguracja z jednostką Intel Core i7 o częstotliwości taktowania od 2,4 do 3,0 GHz. Procesor wspiera pamięć RAM, którą można rozbudować do 16 GB.

Podstawowa wersja notebooka wyposażona została w grafikę zintegrowaną Intel HD 5500. Osoby, które potrzebują wydajniejszej jakości, mogą zdecydować się na wersję z kartą dedykowaną AMD Radeon R7 M26.

Producent proponuje Lenovo ThinkPad E550 z dyskami twardymi HDD lub SSD o różnej pojemności.

Matryca

Lenovo ThinkPad E550 ma 15,6 calową matrycę typu TN w rozdzielczości HD oraz Full HD. Niestety wyświetlacz ten zapewnia słabą jasność obrazu i wąskie kąty widzenia. To znacznie utrudnia zaś pracę na świeżym powietrzu.

Porty i bezpieczeństwo danych

Użytkownicy znajdą tutaj 3 porty USB (w tym 2 w szybkim standardzie 3.0), złącze HDMI i VGA oraz gniazdo stacji dokującej. Laptop posiada także napęd DVD.

O biznesowym charakterze notebooka przesądza obecność czytnika linii papilarnych.