12 paź

Laptopy do gier MSI – seria GE

Seria laptopów MSI G została zaprojektowana z myślą o graczach komputerowych. Najbardziej wymagającym użytkownikom dedykowana jest linia GT, która zapewni płynną rozgrywkę w najnowsze tytuły. Połączeniem dobrych podzespołów z niewygórowanymi cenami są laptopy do gier MSI z serii GE. Konfiguracje dostępne w tej linii zapewnią wysokiej jakości rozgrywkę, choć konstruktorzy nie zbudowali ich z najdroższych komponentów.

MSI GE62 – laptop z procesorem 4-rdzeniowym

Seria laptopów MSI G została zaprojektowana z myślą o graczach komputerowych
fot. msi.com

Model MSI GE62 jest następcą GE60. Producent wyposażył go w 15,6-calowy ekran w rozdzielczości Full HD, z doskonałej jakości matrycą typu IPS zapewniającą szerokie kąty widzenia i wysoką luminację. Laptopy do gier MSI GE62 charakteryzują się dobrą wydajnością, ale są nieco tańsze niż najwyższej klasy notebooki gamingowe. Plusem sprzętu jest trwała konstrukcja wykonana ze szczotkowanego aluminium. Całość waży około 2,7 kg, wysokość obudowy ma 33 mm. Do dyspozycji użytkowników pozostają 4 porty USB, złącze HDMI i mini-DisplayPort.

Moc obliczeniowa zapewnia odpowiednie warunki do gry w najnowsze tytuły. Wersja z czterordzeniowym procesorem Intel Core i7 472HQ (8 wątków, taktowanie od 2,6 do 3,6 GHz) dorównuje laptopom z serii MSI GT. Mocny procesor współpracuje z doskonałej jakości kartą graficzną. Laptopy do gier MSI GE62 wykorzystują profesjonalny układ GeForce GTX 960M. Takie połączenie zapewnia dobrą wydajność w ulubionych grach – nawet przy wysokich ustawieniach i rozdzielczości Full HD, liczba klatek na sekundę przekracza 40 (w grze Thief z 2014 roku – 54,8 FPS przy ustawieniach high i 43,4 FPS przy ustawieniach ultra).

MSI GE72 – stylowy laptop gamingowy

Laptopy do gier MSI GE72 to połączenie stylowej obudowy z najlepszymi podzespołami zapewniającymi odpowiednią wydajność. Konstrukcja powstała ze stopu magnezowo-litowego oraz elementów ze szczotkowanego aluminium. Wykorzystanie takich materiałów zapewnia dużą wytrzymałość. Połączenie czerni z czerwonymi dodatkami gwarantuje elegancki, stylowy design. Laptop waży około 2,7 kg, całość jest dość masywna (szer. obudowy 419 mm, głębokość 280 mm, wysokość 29 mm). Użytkownicy znajdą tutaj moduł WLAN i Bluetooth, 4 porty USB, złącze HDMI, DisplayPort. Producent nie zadbał o złącze stacji dokującej, ale charakterystyczne jest ono raczej dla serii biznesowych.

Laptopy do gier MSI GE72 zapewniają wysoką jakość obrazu. Duża, 17,3-calowa matryca w rozdzielczości Full HD przypadnie do gustu osobom, które dotychczas grały na komputerze stacjonarnym podłączonym do większego monitora. Gdy zależy nam na wyrazistym, dobrze podświetlonym obrazie i soczystych kolorach, warto wybrać konfiguracje z matrycą typu IPS.

Moc obliczeniową MSI GE72 zapewniają czterordzeniowe procesory Intel Core i7-4720HQ wspierane przez pamięć RAM o pojemności do 16 GB (w zależności od konfiguracji). Laptopy do gier MSI z serii GE72 posiadają profesjonalną kartę nVidia GeForce, począwszy od modelu GTX 950M. Takie komponenty gwarantują możliwość płynnej rozgrywki przy ustawieniach high i ultra. Przy wykorzystaniu rozdzielczości Full HD, wskaźnik FPS niestety spada poniżej 30.