10 mar

MSI  dla graczy

MSI jako bardzo rozpoznawalny i ceniony producent sprzętu dla graczy przygotował bardzo szeroką ofertę swoich produktów. Spośród wszystkich urządzeń gamingowych od tego producenta można wyróżnić aż 4 serie komputerów. Każdy znajdzie więc coś dla siebie wśród dostępnych w ofercie egzemplarzy.

Seria GE

Komputery z tej serii przeznaczone są przede wszystkim dla osób szukających atrakcyjnego cenowo sprzętu, a przy tym pozwalającego na uruchomienie na nim wszystkich najnowszych gier. Najsłabsza jednostka z tej serii posiada procesor Intel i7-5700HQ, 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną GTX 950M z pamięcią 2 GB pamięci vRAM (specyfikacja karty: http://www.geforce.com/hardware/notebook-gpus/geforce-gtx-950m/specifications). Nie jest to więc najmocniejszy sprzęt, ale w zupełności wystarczy do uruchomienia większości nowych gier.

Seria GP

MSI jako bardzo rozpoznawalny i ceniony producent sprzętu dla graczy przygotował bardzo szeroką ofertę swoich produktów
fot. msi.com

Kolejna seria GP to urządzenia zaczynające się od jeszcze niższych cen niż te z serii GE. Najtańsze urządzenie posiada procesor Intel i5-4210H, kartę graficzną GTX 940M z pamięcią 2GB oraz 8 GB pamięci RAM. Sprzęt ten zatem nie zachwyca swoją wydajnością, ale jest bardzo solidną propozycją w tym segmencie i również pozwoli na zagranie w wiele nowych tytułów.

Seria GS

Notebooki MSI GS to już znaczny skok w górę jeżeli chodzi o wydajność. Różnią się przede wszystkim większymi ekranami, bo aż o przekątnej 17,3″. Posiadają również procesor Intel i7-4710HQ, kartę GTX 860M z pamięcią własną 2GB oraz 8 GB pamięci RAM. Oczywiście w droższych wersjach podzespoły są znacznie wydajniejsze. Jest to również seria, która posiada klawiatury podświetlane na jeden z trzech kolorów, co znacznie ułatwia korzystanie ze sprzętu w nocy.

Seria GT

Seria GT to najwydajniejsza seria komputerów dla graczy od firmy MSI. Nawet najsłabsza wersja pozwoli na uruchomienie wielu najnowszych gier na wysokim poziomie detali. Najbardziej warta zainteresowania jest jednak najmocniejsza wersja. Posiada ona 64 GB pamięci RAM, kartę graficzną GTX 980M posiadającą 4 GB własnej pamięci oraz procesor Intel Core i7-6820HK. Taka specyfikacja sprawia, że sprzęt ten nie będzie miał kompletnie żadnego problemu z uruchomieniem wszystkich najnowszych gier.