29 sty

Recenzja HP ProBook 440

Ten model ma trwałą obudowę, lekką konstrukcję i dobry dźwięk. Minusem jest natomiast średniej jakości ekran, średni czas pracy na baterii. Ogólnie mówiąc to, to przyzwoity notebook biznesowy.

Design

HP ProBook 440 to ogólnie mówiąc to, to przyzwoity notebook biznesowy
Autor zdjęcia: store.hp.com

14-calowy model ma solidną, miękką i teksturowaną pokrywę. Wzmocniona, aluminiowa klawiatura nosi wzór szczotkowanego metalu i jest przyjemna dla nadgarstków. HP umieścił port USB 2.0, gniazdo słuchawkowe i czytnik kart SD na lewym boku. Natomiast po prawej stronie znajduje się gniazdo blokady, gniazdo Ethernet, dwa porty USB 3.0, portem HDMI i port VGA.

Trwałość i bezpieczeństwo

Podobnie jak w innych notebookach biznesowych, Probook 440 korzysta z wytrzymałych testów i zabezpieczeń. Przetrwał test wytrzymałości podobny do tego, jaki musi przejść amerykański sprzęt wojskowy. Te wyczyny obejmują przetrwanie na wstrząsy, wibracje, kurz i krople. Dodatkowo HP ProBook 440 zawiera odporną na zalanie klawiaturę (więcej). Notebook zawiera standardy dla notebooków biznesowych, z których będą zadowoleni menadżerowie IT będą zadowoleni. Należą do nich układ TPM, którego systemy używają do ochrony poufnych danych prywatnych, a także czytnik linii papilarnych do logowania biometrycznego. Oprogramowanie obejmuje HP BIOSphere, ekosystem oprogramowania układowego firmy, który pozwala działom IT na zdalne zarządzanie sprzętem. Aplikacja HP Touchpoint Manager pozwala działom IT szybko reagować na zagrożenia, aby zapewnić funkcjonalność urządzeń i produktywność pracowników.

Ekran

Ekran tego modelu nie jest wystarczająco jasny i żywy, aby go komplementować. Trudno tutaj zobaczyć szczegóły, podczas oglądania filmu. Panel może wytworzyć marne 55% widma sRGB, czyli mniej niż TecraZ40-C, ThinkPad T460. Kolory wytwarzane przez panel ProBook 440 nie są wyraźne. Współczynnik jest gorszy od średniej dla cienkich i lekkich laptopów. Nie jest dokładnie świetlisty, ponieważ emituje do 243 nitów (miary jasności). Jest to więc poniżej średniej. Jego ograniczona jasność może utrudniać oglądanie filmów, ponieważ trudno jest zobaczyć najważniejsze szczegóły pod kątem 45 stopni w lewo, jak i w prawo. Dlatego, jeśli oprócz celów biznesowych, model ma też służyć dla rozrywki, zastanówmy się nad innym modelem, aby uniknąć rozczarowań.