22 maj

Toshiba Tecra X40 – wytrzymała bateria to jego atut

Toshiba produkuje laptopy już od bardzo dawna. Jednak na kilka lat producent ten zniknął z naszego rynku. Teraz powraca z nową gamą laptopów, wśród których znajdziemy między innymi kilka bardzo ciekawych propozycji dla biznesu. Jedną z nich jest model Tecra X40, któremu właśnie teraz postaramy się przyjrzeć.

Procesor i pamięć

Toshiba produkuje laptopy już od bardzo dawna
Autor zdjęcia: pixabay.com

Aby dowiedzieć się z jakim komputerem mamy do czynienia, najpierw dobrze jest zajrzeć do jego wnętrza. Tam znajdujemy bardzo ciekawe komponenty, między innymi procesor Intel Core i7-7600U. Jest to jednostka mająca aż cztery rdzenie, tak więc możliwe będzie uruchamianie naprawdę sporej ilości aplikacji bez odczuwalnego spowolnienia w działaniu komputera. Procesor jest także bardzo energooszczędny, a wraz z całkiem pojemną baterią sprawia to, że Toshiba Tecra X40 legitymuje się bardzo długim czasem pracy bez konieczności wykorzystywania zasilania sieciowego. Do spółki z procesorem producent dołączam aż 16 GB pamięci RAM i to dostajemy w standardzie. Nie trzeba więc być zaawansowanym komputerowcem by wiedzieć, że komputer o takich parametrach na pewno będzie bardzo wydajnym i szybkim urządzeniem

Wyświetlacz i dysk

W komputerze mamy całkiem przyzwoity ekran. Producent zdecydował się na użycie w laptopie ekranu o przekątnej 14 cali, co jest najbardziej optymalną długością. Dzięki temu laptop może bez problemu wyświetlać obraz Full HD – i tak też jest w przypadku wyświetlacza zastosowanego w omawianym laptopie, a jednocześnie nie staje się zbyt duży, ciężki i nieporęczny. Co ciekawe i warte wspomnienia, Toshiba Tecra X40 w standardzie posiada ekran dotykowy. Możemy więc korzystać z taką wygodą jak ze smartfona czy tabletu. Na pewno niejeden klient biznesowy będzie zadowolony z takiego rozwoju wypadków i chętnie weźmie ten laptop. W komputerze znajdziemy dysk wielkości 256 GB (z czego 226 GB jest wolne po instalacji systemu), w technologii SSD. Dzięki temu nasze dane będą bezpieczniejsze, a komputer jeszcze szybszy.

Czy warto wziąć Toshibę Tecra X40? Patrząc na przedstawione parametry można śmiało powiedzieć, że tak. Laptop posiada wszystko to, co typowy model biznesowy powinien posiadać, do tego jest dosyć kompaktowy, ma bardzo długo trzymającą baterię, a przede wszystkim jest lekki – waży zaledwie 1,25 kg.