28 maj

Lenovo ThinkPad X390 – doskonały sprzęt mobilny

ThinkPad X390 to model dla osób, którym potrzebny jest sprzęt mobilny. Niewielkie wymiary, lekkość, wydajność, to cechy, które predestynują go do takiej roli. To sprzęt marki Lenovo, więc zaprojektowany z troską o każdy detal. Jest idealny, kiedy trzeba często podróżować i poszukuje się wysokiej klasy sprzętu.

Jaki jest ThinkPad X390?

ThinkPad X390 to model dla osób, którym potrzebny jest sprzęt mobilny
Obraz z psref.lenovo.com

Wersja X390 ma pewną istotną zmianę w porównaniu do poprzednika. Model X280 ma ekran 12,5 cala. Tak mały ekran pozwala, by ten laptop był niewielki. Nowy laptop rozmiarami jest zbliżony do poprzednika. Jednak jego ekran jest większy. Lenovo ThinkPad X390 ma ekran o przekątnej 13,3 cala (więcej pod tym linkiem). Większe rozmiary zapewniają większy komfort korzystania z tego mobilnego sprzętu. Cały laptop jest niemal taki sam jak poprzednik, bo większy ekran zyskano dzięki zmniejszeniu szerokości ramek. ThinkPad X390 to smukły, lekki i niewielki sprzęt, jaki warto mieć w podróży. Zadbano i o jego wydajność.

Lenovo ThinkPad X390 – specyfikacja

Choć to niewielki, cienki laptop, to może sprostać dużym wyzwaniom. To zasługa nowoczesnych procesorów oraz dobrych parametrów w zakresie pamięci na dysku i pamięci RAM. Oto najważniejsze cechy laptopa:

  • procesory Intel Whiskey Lake-U,
  • maksymalnie Intel Core i7,
  • do 1 TB na SSD,
  • do 32 RAM DDR4,
  • karta graficzna Intel HD Graphics 620,
  • rozdzielczość FullHD.

Laptop Lenovo – idealny w podróży

Parametry urządzenia pokazują, że da się na nim popracować. Maksymalne wartości (procesor, pamięć) mało komu będą potrzebne. Można wybrać Lenovo ThinkPad X390 w różnych konfiguracjach. Nawet słabsze warianty niż ten najlepszy zapewniają dobrą wydajność oraz niezawodność. System, na którym się pracuje, to Windows 10 pro. Korzystanie z urządzenia jest komfortowe także ze względu na jasną matrycę oraz dobrą pojemność baterii.

Obecna cena tego sprzętu to około 6 tysięcy. Są nieco tańsze i droższe modele. Cena zależy od tego, jakie ThinkPad X390 ma podzespoły. Im lepsze, tym i wyższa cena. Warto więc dostosować parametry sprzętu do swoich potrzeb. Lenovo ThinkPad X390 to wysokiej klasy sprzęt mobilny, idealny dla odbiorcy biznesowego. Jest też w sprzedaży bliźniaczy model. To X390 Yoga. Ten zainteresuje osoby, które preferują laptopy konwertowalne.