26 paź

ThinkPad L15 – najnowsza propozycja od Lenovo

W roku bieżącym tradycyjnie już otrzymaliśmy odświeżoną serię laptopów od różnych firm. Lenovo uzupełniło swój biznesowy szereg ThinkPad, między innymi o model L15. Dziś sprawdzamy jakie są jego parametry i czy warto taki komputer zakupić. Zapraszamy do lektury zarówno osoby, które chcą kupić sprzęt do pracy jak i innych.

Procesor i pamięć

W roku bieżącym tradycyjnie już otrzymaliśmy odświeżoną serię laptopów od różnych firmPrzegląd zaczniemy od sprawdzenia, co tak naprawdę siedzi w środku naszego bohatera. Od razu widać, że mocy obliczeniowej na pewno nie zabraknie, a to dzięki procesorom Intel Core 10 generacji. Dostępne będą egzemplarze z serii Core i3, i5, oraz i7. Jeśli chodzi o pamięć, to tutaj Lenovo ThinkPad L15 również nie zawodzi. Maksymalna wielkość RAM wynosi bowiem aż 16 GB, jedyną wadą jest fakt, że kości są wlutowane do płyty. Utrudni do ulepszanie komputera w przyszłości, dlatego poleca się od razu wybrać najmocniejszą opcję, choćby z tego powodu że sprzęt nie jest przesadnie drogi.

Wyświetlacz i dysk

Jeśli chodzi o ekran, to mamy tutaj duży i czytelny 15,6-calowy wyświetlacz. Dzięki rozdzielczości Full HD na pewno dostrzeżemy każdy najmniejszy element na obrazie. Warto również przyjrzeć się dyskom twardym, ponieważ ich rodzaj oraz rozmiar mogą budzić respekt. Lenovo ThinkPad L15 będzie wyposażony w magazyn danych w nowoczesnej technologii SSD, która jest niesamowicie szybka i odporna na upadki. Dyski będą mogły mieć pojemność od 128 GB aż do całego jednego terabajta. Przyda się to z pewnością tym osobom, które przechowują na komputerze większość danych potrzebnych do wykonywania swojej pracy.

Czy ThinkPad L15 warto zakupić? Naszym zdaniem jest to naprawdę godna uwagi pozycja. Niezbyt wysoka cena, a jednocześnie całkiem przyzwoite parametry sprawiają, że grono odbiorców tego laptopa będzie szerokie. Jeśli dodamy do tego fakt, że komputer jest lekki (1,38 kg) oraz ma pojemną baterię (46 Wh) pozwalającą na pracę nawet do 14 godzin, na pewno zadowoli on tych, którzy dużo używają komputera na wyjazdach.

Business obraz autorstwa yanalya - www.freepik.com