20 sty

Idealny laptop dla architekta bezpieczeństwa

W pracy architekta bezpieczeństwa wykorzystuje się wiele narzędzi, które dzięki wiedzy potrafią pomóc znaleźć niewielkie elementy, które będą kluczowe w dalszej pracy. Niestety w tej pracy wykorzystanie komputerów stacjonarnych jest niezwykle ciężkie, gdyż bardzo często pracuje zdalnie. Wybór właściwego sprzętu  do pracy jest niezwykle ciężki z uwagi na nietypowe wymagania. W swojej pracy postawiłem na Lenovo ThinkPad T15p Gen 1 (o którym także tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4889,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-t-thinkpad-t15p-gen-1.html), którym moim zdaniem stanowił  odpowiedź na to, czego oczekuje.

Potężne podzespoły są stworzone do pracy

medium-shot-businesswoman-at-her-laptopZ uwagi na charakter swojej pracy, potrzebuje najlepszych podzespołów, które pozwolą mi wykorzystać potężny arsenał, zarówno do atakowania jak i bronienia infrastruktury. Jednym z takich podzespołów jest procesor Intel Core i7-rekomendowany dla wymagających użytkowników biznesowych jak i dla projektantów. W swojej pracy jestem po części także projektantem, więc ten procesor spełnia wszystkie wymagania, jakie przed nim stawiałem.

Ale czy to jedyny dodatek, który potrzebuje do laptopa? Jedna z najlepszych kart graficznych jaką jest NVIDIA GeForce GTX 1050 oparta na architekturze Pascal pozwala na cieszenie się detalami i uruchamianie maszyn wirtualnych, które potrzebuje do swojej pracy.

Na niemniejszą uwagę zasługuje szybki dysk, który pozwala na pracę na wielu plikach.

Odpowiedni system operacyjny z dodatkami? Czy już go masz?

Windows 10 jest obecnie najczęściej wykorzystywanym systemem operacyjnym w firmach. Z uwagi na to, iż muszę znać infrastrukturę którą bronię, na swoim laptopie także posiadam system Windows 10. Ten system to najnowsze rozwiązania, takie jak DirectX12, która pozwala na doskonałą grafikę w każdej chwili.

Idealny laptop do idealnej pracy

Wygodna praca składa się z wielu czynników, których połączenie stanowią pracę idealną. W laptopie możemy odnaleźć wyjście HDMI jak i podświetlaną klawiaturę, dzięki czemu praca do późna nie będzie stanowiła problemu, a długa praca na baterii jest zbawienna podczas podróży służbowych.