16 sty

Pierwsze uruchomienie laptopa – co robić?

Często decydujemy się na zakup nowego laptopa przez Internet. Wbrew pozorom jest to dość rozsądne rozwiązanie, bowiem możliwe jest zaoszczędzenie części gotówki. Zanim jednak po raz pierwszy uruchomimy urządzenie, powinniśmy wykonać kilka czynności, dzięki którym możliwe będzie korzystanie z laptopa z czystym sumieniem. Co robić chwilę po wypakowaniu urządzenia? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co robić chwilę po wypakowaniu urządzenia?

Często decydujemy się na zakup nowego laptopa przez InternetJeśli zakupiliśmy urządzenie Lenovo ThinkPad L13 Gen 2 (https://www.kuzniewski.pl/k5054,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-l-thinkpad-l13-gen-2.html), przed jego pierwszym uruchomieniem powinniśmy dokładnie obejrzeć laptopa. Tego typu urządzenia przewożone są przez kurierów, o czym warto pamiętać. Jeśli zauważymy cokolwiek niepokojącego należy szybko skontaktować się ze sprzedawcą czy też z serwisem. Nie powinniśmy w takich sytuacjach sami uruchamiać modelu, a tym bardziej otwierać obudowy. Nie trzeba być specjalistą aby wiedzieć, że znajdują się tam plomby. Jeśli zostaną one zerwane, wówczas tracimy gwarancje, w konsekwencji darmowa naprawa nie będzie możliwa. Dzięki temu, że skontaktujemy się z fachowcami, będą oni w stanie w błyskawicznym tempie zweryfikować nasze obawy.

Wybierz odpowiednie miejsce pod urządzenie

Kolejną istotną kwestią jest przygotowanie odpowiedniego stanowiska, na którym będziemy korzystać z laptopa. Musi ono charakteryzować się stabilną podstawą. Nie chcielibyśmy bowiem pracować przy biurku, które rusza się na lewo i prawo- jest to mało komfortowe, a do tego zwiększa się ryzyko niepożądanego upadku urządzenia na podłogę. Pamiętajmy o tym, że znajdujący się w pobliżu dywan dość znacząco wpływa na osiadanie kurzu, przez co będziemy zmuszeni do regularnego czyszczenia komputera przenośnego.