27 lut

Jaki powinien być laptop dla ucznia?

Dzieci, które uczą się już w szkole powinny mieć swojego laptopa, nowy rok szkolny do dobry moment, aby wybrać się po niego do sklepu. Kiedy zdecydowaliśmy się już na zakup laptopa do nauki, musi wiedzieć o tym, że nasze dziecko będzie go wykorzystywało nie tylko przy odrabianiu lekcji, ale i także do rozrywki. Nie musi to być sprzęt z najwyższej półki, jednak musi pewne cechy posiadać. W celach jedynie szkolnych taki laptop do tysiąca złotych najprawdopodobniej by całkowicie wystarczył, jednak musimy przemyśleć ten wybór, aby nasza pociecha mogła nie tylko się przy nim uczyć i robić zadania domowe ale i także aby mogła po ciężkim dniu w szkole odprężyć się i zrelaksować. Jeśli dziecko ma jakieś zainteresowania na przykład jak; obróbka grafiki lub wideo, będzie ono potrzebowała posiadać laptopa z mocną kartą graficzną a także dobrym procesorem. Jeśli wybierzemy droższy, ale i wyższej jakości sprzęt, dziecko będzie mogło wykorzystywać laptopa dla swoich pasji i zainteresowań. Jeśli decydujemy się na laptopa z wyższej półki, musimy zwrócić uwagę, czy jest on wyposażony w dobry zasilacz oraz mocne chłodzenie. Przykładową propozycją laptopa do nauki jest Dell Latitude 3380.

Laptop dla dziecka, z którego będzie korzystał do zadań szkolnych, takich jak odrabianie lekcji, szukanie informacji, nie musi posiadać bardzo silnej karty graficznej
Autor zdjęcia: dell.com

Na jakie cechy zwrócić szczególną uwagę, przy wyborze laptopa dla dziecka uczącego dziecko?

Laptop do szkoły – najważniejsze cechy:

  • dobra karta graficzna
  • w miarę szybki procesor
  • lekka a zarazem wytrzymała obudowa
  • ekran 15 cali
  • duża pojemność dysku.

Jaka karta graficzna do laptopa dla ucznia?

Laptop dla dziecka, z którego będzie korzystał do zadań szkolnych, takich jak odrabianie lekcji, szukanie informacji, nie musi posiadać bardzo silnej karty graficznej. Do takich zadań wystarczy zwykła karta graficzna zintegrowana z procesorem. Jednak jeśli chcemy, aby dziecko oprócz nauki, korzystało z laptopa do innych celów, musimy zainwestować w dedykowaną kartę graficzną. Szczególnie wtedy, gdy dziecko będzie chciało na nim obrabiać obraz, czy grać w najnowsze tytuły gier. Spośród kart zintegrowanych często można spotkać różne rodzaje kart Intel HD Graphics,jedną z najlepszych kart dedykowanych są te z marki Nvidia GeForce oraz AMD. Ostatnio na rynki, weszły także karty hybrydowe, to połączenie wydajnej karty dedykowanej oraz zintegrowanej.