9 maj

HP EliteBook Folio 1040 – piękna bestia z brzydkim ekranem?

HP EliteBook Folio 1040 to ultrabook skierowany do bardzo wymagających klientów. Klientów chcących wydać na komputer dużo i mieć pewność co do jego jakości. Nowy EliteBook to symbol prestiżu i klasy. Jest to także idealny sprzęt do zastosowań biznesowych i bez problemu może stać się wizytówką w świecie spotkań biznesowych.

Wykonanie

HP EliteBook Folio 1040 to ultrabook skierowany do bardzo wymagających klientów
fot. hp.com

Na pierwszy rzut oka widać, że jest to bardzo smukły i elegancki sprzęt wykonany z dobrej jakości materiałów. Do skonstruowania laptopa wykorzystane zostało aluminium. Mimo smukłej linii komputera jest on bardzo solidny i wyginać daje się jedynie górna część. Sporą wadą są jednak zawiasy trzymające ekran. Podczas gwałtownych ruchów nie trzymają go one dobrze przez co ekran delikatnie rusza się na boki.

Idealny na noc i do pracy

Dzięki podświetleniu klawiatury, które włącza się podczas naciśnięcia któregokolwiek z przycisków możliwa jest bardzo komfortowa praca nawet w środku nocy. Dodatkowo klawiatura jest bardzo cicha oraz wygodna w użytkowaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak Synaptics ForcePad czyli płytka dotykowa, która nawiązuje do tej znanej z komputera MacBook, czyli pozwala na naciskanie jej na całej powierzchni. Czujniki wykrywają nacisk i na tej podstawie wysyłają żądanie kliknięcia do procesora. Na początku rozwiązanie to może wydać się odrobinę dziwne jednak po pewnym czasie staje się bardzo komfortowe w użyciu i znacząco przyspiesza realizowanie wszystkich operacji.